הרחקת יונים
Uncategorized

יונת שלום או שלום ליונה? כיצד להיפטר מיונים?

היונה מעטרת את סמל השלום עם עלה זית בפיה זכר ליונה שהייתה בתיבת נח וחזרה עם עלה זית בפיה.  היונים שימשו בעבר להעברת מכתבים דואר ממקום למקום ישנם כמה וכמה סוגים של יונים וניתן לקרוא עליהם באתר של מועדון מטפחי היונים בישראל אך ברוב המקרים היונים מהוות מטרד ואיתן מגיעות סכנות בריאותיות רבות. הרחקת יונים הרחקת יונים

היונים שמקוננות בקרבת הבית אם זה על אדן החלון או על גג הבית יכולות להוות מטרד גדול עבור הדיירים בתוך הבית היונים מרעישות ומפרות את שלוותם של תושבי הבית ומייצרות לכלוך רב ויכולות לגרום לנזקים גדולים אפילו לפגיעה בזפת הבניין לשלשת היונים מכילה אמוניה בחומציות גבוהה שפשוט אוכלת את הזפת שעל גג הבניין.  אך בנוסף לפן האסתטי והנקיון היונים יכולות להוות מפגע בריאותי חמור מאוד. ישנם כ-60 סוגי מחלות שניתן להידבק בהם דרך היונים היונים נושאות בגופן כינים המעבירים מחלות אל בני האדם שכבת הגיל הנפגעת ביותר הינה ילדים עד גיל 5 ומבוגרים מעל גיל 60.  היונים אינם ציפורים נודדות ולכן נמצאות בארצנו כל ימות השנה בדרך כלל נוהגות היונים להקים את הקן שלהן במקומות בפרצות שנמצאות בגגות רעפים או במסתורי כביסה ובעליות גג למיניהם. ליונים ישנם בין 4-6 מחזורי קינון בשנה בתוך העיר רבים אינם קוראים לבעל מקצוע על מנת לערוך הדברה ליונים עד שיגדלו הגוזלים מתוך חמלה על היצורים הנוצתיים אך לאחר שמסלקים גן אחד הם מגלים שישנם עוד כמה קינים באיזור וכך הופך המפגע מעונתי לקבוע רב שנתי.

ישנם היום כמה שיטות על מנת להרחיק יונים.

הרחקת יונים הינה עסק לבעלי מקצוע מנוסים בתחום לא כל אדם יודע איך וכיצד יש להרחיק את היונים וכיצד ניתן למנוע את חזרתן. ישנם כמה שיטות להרחקת יונים:

השיטה הראשונה והלא כל כך מוצלחת היא התקנת מכשיר אלקטרוני המשדר אותות מסוימים שמציקים ליונים וכך גורמים ליונים לברוח מהמקום אך שיטה זו אינה מוכחת כיעילה היות והיונים מתרגלים לצליל המופק מהמכשיר תוך כמה זמן וכרב אינם רואות בו בכמטרד ואפילו מקימות גן על המכשיר לאחר זמן מסויום.

השיטה השניה היא הרחקת היונים על ידי גירוש (סילוק יונים) ולאחר מכן ניקוי המקום וחיטוי מכל מיני כינים ופרעושים הנמצאים שם כתוצאה מהקינון של היונים.

אך מיד לאחר שמסלקים את היונים יש צורך בהקמת אמצעי הגנה למניעה חוזרת של היונים למקום ישנם כמה סוגים של אמצעי הגנה נגד יונים: דוקרנים המונחים במקומות מסוימים ומנעים מהיונים לשבת וכך נמנע קינון של היונה כיון שאין לה מקום לשבת ולהקים את הקן קיימים סוגים שונים של דוקרנים המותאמים לכל מקום בפני עצמו. אך גם השיטה זו יש לזכור כי לא נפטרים מן היונים לגמרי עדיין יכולות היונים להגיע למקום בלי לשבת ולקונן ועדיין נשארים עם הלכלוך הזוהמה ושאר הדברים שהיונים מביאות עימהם. עוד אמצעי הגנה הוא התקנת רשת צפופה שדרכה היונים אינם יכולים לעבור ולקונן וכך מונעים את כניסתם של היונים לגמרי זוהי השיטה המוצלחת יותר להברחת יונים אך תמיד חשוב להתייעץ עם בעל מקצוע מדביר מוסמך שידע לעזור לנו איזה סוג שיטה אנו צריכים על מנת להרחיק את היונים מן הבית.

כמו בכל דבר שאנו רוציםלרכוש גם כאן חובה עלינו לעשות סקר שוק ולבדוק מחירים עוד לפני שסוגרים עם בעל מקצוע בנוסף לבדיקת המחירים יש לבדוק את איכות ומקצוענות של מרחיק היונים שאנו אמורים להביא המלצות טובות חיוניות בכל תחום כולל הרחקת יונים.