מכוניות לפירוק
רכבים

מה עושים לפני שמוסרים? כל מה שצריך לדעת על פירוק רכבים

אם רכבך כבר אינו בשימוש וננטש על ידך, כדאי לדעת כי הרשויות המקומיות עשויות להטיל על הרכב הנטוש קנסות גבוהים ולגרור אותו על חשבונך. על מנת להימנע מסיבוכים אלו וכדי לא לשאת בעלויות הרישוי על רכב שאין בו כל שימוש, חשוב להכיר פתרון יעיל, חסכוני ונוח שיאפשר לך לסלק את הגרוטאה ולמנוע משכניך מפגע תברואתי ואסתטי. פירוק רכבים יאפשר לך למסור את הרכב ולייעדו לתעשיית המחזור. קיימים בשוק אנשי מקצוע רבים שיציעו לך שירותי פירוק רכבים, אך כיצד ניתן לדעת מי מהם מקצועי באמת ויספק לך שירות אמין? אספנו עבורך כמה טיפים חשובים כדי לקבל החלטה נבונה.

מכוניות לפירוק
מכונית יפה – אבל זה הזמן למכור לקונה רכבים לפירוק 🙂

בשום מקרה, לא לשמור את הרכב על שמך

גם בתחום רכבים לפירוק כמו בכל תחום האמת נוכלים רבים עשויים להציג את עצמם כסוחר הקונה רכב לפירוק ולהציע לך להיעזר בשירות. למעשה, הרכב יעבור שיפוצים ותיקונים מקיפים וייעשה בו שימוש לנסיעה בעודו רשום על שמך. כל הקנסות שייאספו עם השנים יוטלו עליך והדרישה לתשלום אגרות חנייה תוטל עליך באופן בלעדי מבלי שכלל יעלה על דעתך שזה מה שקרה. על מנת להימנע ממצב לא נעים, עומדות לרשותך שתי אפשרויות:

  • 1) לבצע העברות בעלות – יש להבהיר לבעל העסק כי מכירת הרכב לפירוק תתקיים ביניכם ככל מכירת רכב וכי הרכב מועבר על שמו ובאחריותו הבלעדית.
  • 2) דבר נוסף חשוב מאוד מאוד לבצע הורדה מהכביש של הרכב, הפתרון המועדף ביותר הוא להגיע אל משרד הרישוי ולהגיש בקשה לביטול תעודת הרישוי. כך הרכב יוסר לחלוטין מהכביש ויובטח לנו כי הוא יפורק. כל שיש לעשות הוא להגיש טופס בקשה עם הצגת תעודת זהות ולמסור את לוחית הרישוי של הרכב. לאחר אישור הביטול, לא יבוצעו חיובים נוספים עבור אגרות רישוי ואף ניתן לקבל החזר רטרואקטיבי על החלק היחסי של האגרה ששולמה באותה שנה.
  • חפשו קונה רכבים לפירוק בקרבת מקום, גרים באזור תל אביב? חפשו במיוחד סוחר רכבים לפירוק בפתח תקווה ? מומלץ לחפש אחד בעיר עצמה ואם אין אז בסביבת המחוז.
  • חפשו סוחרי רכב מורשים , לא לכל אחד יש תו סוחר רכב, לפרטים נוספים ואיתור של קונה רכבים לפירוק או חברה אשר לה רשיון בפועל מהמדינה לסחור במכוניות ניתן לקרוא באתר gov.co.il

דגם הרכב עשוי להשפיע על סכום התמורה שתתקבל

התמורה הכספית שניתנת עבור פירוק רכבים הינה נמוכה למדי ברוב המקרים, אך ישנם יוצאים מן הכלל. אם יש ברשותך רכב מדגם אהוד במיוחד הנמצא בשימוש נרחב, ייתכן מאוד שיהיה נבון למכור את חלקי החילוף שלו ולהפיק מהם רווח משמעותי. חשוב לדעת זאת כאשר נושאים ונותנים עם הסוחר וליידע אותו כי אנו מודעים לרווחים המופקים ממכירת החלפים. במידה ואכן מדובר בדגם מסוג כזה, ניתן להפיק רווחים נאים כאשר שולחים את הרכב לפירוק רכבים.

כמו בכל שירות – לקבל המלצות

בעלי מוסכים, בוחרים חלקי חילוף, מפעלים המעבדים חומרים ממוחזרים, שירותי גרירה ובעלי מקצוע רבים אחרים עובדים בשיתוף עם אנשי מקצוע העוסקים בפירוק רכבים. מומלץ להתייעץ עם אחד מבעלי המקצוע הללו אשר עמם יש לך קשר של אמון ולקבל המלצה על איש מקצוע ישר ומקצועי שיסייע לך להיפטר מהרכב בצורה בטוחה, מקצועית והוגנת.

לפני שאתם מוכרים רכב לפירוק, יש שמועות לא וודאיות על תוכניות גריטה לרכב לראשונה פורסם באתר כלכלית כתבה בנושא, מוזמנים לקראו בקישור הבא