עבודות אינסטלציה
פתיחת סתימות

איך מחדשים את הצנרת בבית ללא שבירת קירות או מרצפות

תחזוקה כוללת של הבית מצריכה לעתים גם טיפול בבעיות צנרת שונות. בעיות בצנרת יכולות להיגרם מסתימות, דליפות של מים וביוב ולכלול גם בעיה של רטיבות בקירות. לכן חשוב מאוד לטפל ביסודיות בבעיות האלה כאשר הן מתחילות להופיע. אם מזניחים את הטיפול בצנרת, בסופו של דבר הנזקים יכולים להיות גדולים ומשמעותיים יותר ולהיות כרוכים בהוצאות כספיות גדולות שמחלקן אולי ניתן היה להימנע.

הסיבה העיקרית לבעיות צנרת ביתיות היא שהצנרת עשויה מחומרים שסובלים מהתכלות ומפגמים עם חלוף השנים. כאשר הצנרת עשויה ממתכת, מה שמאפיין את מרבית הבתים בישראל, היא צוברת חלודה, לכלוך ושומן. הצטברות של שומנים יכולה לגרום לסתימות, והחלודה יכולה לאכל את הצינורות ולגרום לסדקים ולדליפות.

חשוב לדעת שגם במקרים כאלו, שבדרך כלל מתחילים להופיע לאחר עשור או שניים של שימוש, לא תמיד יש צורך להחליף את הצינורות. קיים פתרון שמאפשר לחדש את הצינורות בצורה מיטבית, מבלי הצורך להחליפם כליל.

איך בוצעה הלפת צנרת בעבר?

בעבר כל תיקון או החלפה של הצנרת הביתית היו כרוכים בשבירה של קירות או מרצפות. תהליך זה תמיד גרם ללכלוך רב מאוד, לזמן תיקון ארוך ולצורך בהחלפה של המרצפות שנשברו או באיטום מחודש של הקירות. מכיוון שמדובר בתהליך שכולל הרס בבית, אנשים רבים נמנעו מלבצע אותו והעדיפו לחכות עם תיקון הצנרת עד לשלב שבו הדבר נהיה ממש הכרחי.
למרבה המזל, פותחו עם הזמן שירותי אינסטלציה מתקדמים שהן בעצם שיטות מתקדמות לחידוש צנרת שאינן מצריכות שבירה והרס של רצפות וקירות, אלא נעשות באופן מתוחכם, נקי וירוק יותר.

מהן הטכניקות החדישות של החלפה וחידוש צנרת?

השיטה הנפוצה כיום לחידוש צנרת ללא הרס היא בעזרת החדרת שרוול פולימרי לתוך הצינורות. את השרוול הזה ניתן להכניס מפתח הביוב החיצוני או מנקודה אחרת שמאפשרת זאת במבנה. באמצעות השרוול הזה ניתן להזרים לתוך הצנרת חומרי הדבקה ואיטום שונים ואז להצמיד אותם לפנים הצינורות.

כאשר מבצעים טכניקה זו, האינסטלטורים המקצועיים בדרך כלל משתמשים גם במצלמות מיוחדות שנכנסות לתוך הצנרת. באמצעות המצלמות ניתן לקבל תמונה כוללת על מצבם הפנימי של הצינורות. ישנן מצלמות רובוטיות שניתן לשלוט בהן מבחוץ ולכוון אותן במעלה הצנרת – עד לקבלת תמונה מלאה.

השימוש בשיטה זו מאפשר למעשה לחדש את הצנרת מבפנים וכך להימנע משבירה של קירות או מרצפות והחלפה פיזית של הצינורות הישנים. לאחר שמבוצעת ההדבקה באמצעות השרוול שהוכנס, מבצעים בדיקה נוספת וצילום נוסף ומוודאים שהבעיה נפתרה.

עבודות אינסטלציה

לסיכום

מחפשים אינסטלטור ברעננה מקצועי או בכל מקום אחר בארץ? החלפת הצנרת בבית יכולה להיעשות באמצעים חדישים ומתקדמים שמונעים הרס רב בבית. באמצעות השיטה הזו, שהומצאה כבר לפני כמה עשרות שנים באירופה, חידוש הצנרת נעשה בקלות וביעילות וחוסך לכלוך רב וגם משאבים כספיים. את הפתרון הזה מציעות חברות אינסטלציה שונות בארץ, ומומלץ לבדוק זאת לפני שמחליטים לאיזו חברה לפנות.