קו ביוב
ביובית פתיחת סתימות

שטיפת קווי ביוב על ידי ביובית בטכנולוגיה מתקדמת

שטיפת קווי ביוב במערכת ביוב ביתית, מוסדית, עסקית ועירונית היא פעולה שנעשית ע"י משאית בשם ביובית. שטיפת קווי ביוב נעשית באמצעות לחץ מים גבוה ולא באמצעות חומרים כימיים ותעשייתיים כלשהם, כך מצד אחד נשמרת איכות הסביבה ומצד שני נמנעת חשיפה לחומרים שהם מסוכנים לבריאות. לחץ מים זה מאפשר לפרוץ את הצטברותם של מפגעים שונים במערכת הביוב, למשל שומנים ואבנית שנדבקו לדפנות של הצנרת, פסולת מוצקה ובלתי מתכלה, שאריות של בטון שנותרו במערכת מתקופת בניית הבניין ועוד.

קו ביוב
קו ביוב – תתכונן למקלחת!

מתי לבצע שטיפת קווי ביוב?

שטיפת קווי ביוב יכולה להיעשות בשלושה מצבים: כפעולת ניקוי אחרונה של מערכת הביוב לפני אכלוס בית כלשהו, כפעולה מידית לצורך פתיחת סתימה במערכת הביוב וכפעולת תחזוקה שוטפת, תקופתית וקבועה שמאפשרת להימנע מבעיות עתידיות בצנרת ומבטיחה את תקינות פעולת מערכת הביוב. האפשרות השנייה נחשבת למועדפת כי שטיפת קווי ביוב באופן סדיר מאפשרת לחסוך הרבה כסף: הזמנת ביובית באופן דחוף יקרה יותר מאשר בזמן שגרה ותיקון נזקים עולה יותר ממניעתם. בנוסף, שטיפת קווי ביוב סדרתית מאפשרת להימנע מפגיעה באיכות החיים, מנזקי רכוש שנגרמים מהצפות ומהתפרצות של מחלות שמהוות סכנה לבריאות.

היתרונות של שטיפת קווי ביוב

לשטיפת קווי ביוב יתרונות רבים ובראש ובראשונה האפשרות לטפל בבעיות במערכת הביוב כשהן קטנות. למשל: פתיחת סתימות כדי למנוע את החרפתן והבטחת פעולה חלקה ונקייה של המערכת באופן הזה. יתרון נוסף הוא העובדה ששטיפת קווי ביוב מאפשרת להסיר גופים זרים שהצטברו במערכת הביוב (בעיקר שורשים של עצים). שורשים אלו יכולים לסתום את הצנרת, לגרום לפיצוצים שונים במערכת הביוב ובסופו של דבר לגרום להריסתה. היתרון השלישי והאחרון טמון בחסכון התפעולי של שטיפת קווי ביוב. כאמור, הזמנת ביובית בזמנים קבועים נחשבת לזולה יותר מאשר הזמנה דחופה, כך שזוהי אפשרות לחיסכון משמעותי בעלויות.

מי מבצע שטיפת קווי ביוב?

מחפשים מומחה לשאיבות ביוב בתל אביב שיעשה לכם סדר בצנרת? זה עדיין לא מאוחר!

שאיבת ביוב בתל אביב
שאיבת ביוב בתל אביב על ידי מקצוענים

שטיפת קווי ביוב נחשב לפתרון האידיאלי לבעיות שונות במערכת הביוב, הן הודות ליכולתה למנוע תקלות עתידיות והן הודות לעובדה שהיא מחטאת את מערכת הביוב. שטיפת קווי ביוב מצריכה אבחון מדויק של התקלה במערכת הביוב, החדרה מקצועית של צינור הלחץ וביצוע הפעולה בפועל תוך שימוש במכשור חדשני מתקדם. בנוסף, שטיפת קווי ביוב נחשבת לפעולה מסוכנת כי יש סכנה של פליטת אדים מהביוב (אדים שכוללים גזים רעילים שנחשבים למסוכנים במיוחד ומצריכים שימוש בציוד מגן ייעודי). המשמעות היא ששטיפת קווי ביוב היא עבודה ששמורה למקצוענים בתחום זה כמו קבלני ביוב , שרברבים וכו' ואין לבצע אותה באופן עצמאי.